Liga prvaka: Chelsea do pobjede, remi Villarreala i Juventusa

Nogomet
LONDON/VILLARREAL – Chelsea je u osmini finala Lige prvaka na domaćem terenu ostvario pobjedu nad Lilleom rezultatom 2:0.

Golove za londonski tim postigli su Kai Havertz u osmoj te Christian Pulišić u 63. minuti susreta. Mateo Kovačić je za domaće igrao do 51. minute, dok su za goste Ivo Grbić i Domagoj Bradarić cijeli susret proveli na klupi.

⚽GOL 1:0 Kai Havertz 8′

⚽Gol 2:0 Christian Pulišić 63′

U drugom susretu večeri Villarreal je na svom stadionu remizirao sa Juventusom rezultatom 1:1.

Juventus je poveo golom Vlahovića u 32. sekundi susreta čime je postao debitant u Ligi prvaka sa najbržim golom. Slavlje sastava iz Torina spriječio je Dani Parejo golom u 66. minuti utakmice.

Danas su na rasporedu posljednja dva susreta osmine finala, a u njima će Atletico Madrid Šime Vrsaljka dočekati Manchester United te će Ajax gostovati kod Benfice. Obje utakmice počinju u 21 sat.