HNL: Kiks Hajduka na gostovanju kod Istre, Toplak uspješan u debiju

HNL
PULA/VELIKA GORICA – Hajduk i Istra remizirali su na Aldo Drosini, dok je Gorica prekinula niz poraza.

Momčad Hajduka u susretu 26. kola HNL-a priredila je neugodno iznenađenje svojim navijačima odigravši 1:1 s Istrom. Hajduk je poveo prvijencem Nikole Kalinića u 30. minuti. S 1:0 se otišlo na poluvrijeme, a drugi dio je Istra bolje otvorila te preko Diona Drena Belje u 54. minuti. Nekoliko minuta poslije Bijeli su postigli gol za 2:1, ali je VAR uočio prekršaj u toj akciji. Hajduk je ovim kiksom ostao na minus pet bodova od Dinama uoči Vječnog derbija ovog vikenda pred punim Poljudom.

Gorica je prekinula niz od sedam poraza u svim natjecanjima pobjedom protiv Hrvatskog dragovoljca s 4:0. Odličan je to početak za novog trenera Gorice Samira Toplaka koji je prije nekoliko dana naslijedio Krunoslava Rendulića. Golove za Goricu postigli su Atiemwen u 22. minuti iz kaznenog udarca, Muhammed u 47., De Cruz u 52. te Kalik u 59. minuti susreta. Recimo i kako je Dragovoljac susret završio sa deset igrača jer je u 45. minuti Šubarić dobio direktan crveni karton.

Na tablici Dinamo je vodeći s 53 boda, koliko ima i Osijek na drugom mjestu uz slabiju gol razliku. Slijede ih Rijeka s 52 te Hajduk s 48 bodova. Iza njih nalaze se Lokomotiva, Gorica, Slaven Belupo, Šibenik, Istra te Hrvatski dragovoljac na začelju.