Hrvanje: Mandić 5. na prvenstvu Europe U-23

Borilački Sportovi
PLOVDIV – Član hrvačkog kluba Metalac i hrvatski reprezentativac u kategoriji do 87 kilograma, Matej Mandić, osvojio je 5. mjesto na prvenstvu Europe koje se održalo u bugarskom Plovdivu.

Matej je imao jednu pobjedu protiv reprezentativca Norveške Rubena Eliasa Beena, nakon čega je izgubio od reprezentativca mađarske Takacsa Istvana (kasniji prvak Europe ). U repasažu je Matej dobio šansu doći do brončane medalje no na tom putu stajao mu je reprezentativac Poljske Szymon Szymonowicz koji je bio bolji. Preostala dvojica hrvatskih hrvača Pavel Puklavec (72 kg ) i Karlo Kodrić (82 kg ) ispala su iz natjecanja nakon prvog odnosno drugog kola.

Pavel Puklavec pobijedio je u 1. kolu Grka Sotiriadisa, ali je u sljedećoj borbi Norvežanin Joergernsen bio bolji. Karlo Kodrić u 1. kolu izgubio je od Moldavca Brekkelija i time završio svoj nastup.