Liga prvaka: City izborio polufinale, čeka ga Modrić; Liverpool prošao remijem i za finale igra s Villarrealom

Nogomet

ZAGREB – Saznali smo posljednje polufinaliste nogometne Lige prvaka.

U uzvratnoj i ludoj utakmici Manchester City je u Madridu protiv Atletica remijem bez golova zadržao prednost s Etihada od 1-0 i igrat će u poluzavršnici protiv Reala Luke Modrića. Madriđani su u 90. minuti ostali bez Felipea zbog dva žuta kartona, a naš Šime Vrsaljko odgledao je utakmicu s klupe Atletica.
Liverpool je na svom Anfieldu obranio 3-1 iz Lisabona. Na svom stadionu igrači Jurgena Kloppa odigrali su neriješeno 3-3 s Benficom i u polufinalu se sastaju s Villarrealom. Liverpool je poveo preko Konatea u 21. minuti. Izjednačio je Ramos u 32, a nakon odmora u 55. Firmino je povisio na 2-1 za engleski sastav. Isti igrač trese mrežu Portugalaca i u 65. minuti. Do kraja utakmice Ukrajinac Jaremčuk je smanjio na 2-3, a poravnava i postavlja konačni rezultat od 3-3 Urugvajac Darwin Nunez. Prve utakmice polufinala igraju se 26. travnja, a uzvrati su 3. svibnja.