Prva HNL: Hajduku samo bod u Koprivnici, Dinamo pobijedio Goricu

HNL
KOPRIVNICA/VELIKA GORICA – Važna tri boda donio je Dinamo s gostovanja kod Gorice. Pogotkom kapetana Arijana Ademija iz 85.minute Dinamo se odvojio na prvenstvenoj ljestvici i četiri kola prije kraja ima pet bodova viška u odnosu na Osijek te šest više od Hajduka koji je kiksao u Koprivnici.
Bijeli su sa Slaven Belupom odigrali 0:0. Hajduk nije uspio terensku premoć okrunuti pogotkom I završilo je početnim rezultatom. Razočaran je bio kapetan Hajduka Lovre Kalinić koji se osvrnuo i na činjenicu da u Koprivnici nisu mogli igrati Marko Livaja i Nikola Kalinić.

“Sada se vaditi na izostanak naša dva najbolja igrača nema smisla. Tko god nosi ovaj dres zaslužuje biti tu, ali to mora i pokazati na terenu. Nismo smjeli sebi dopustiti ovakav rezultat”, rekao je Kalinić.

Ante Čačić pobjedom se vratio na Dinamovu klupu. No nije bilo lako jer je čvrsta Gorica do 85.minute držala nulu na svom terenu. A onda se ukazao kapetan Ademi i prvo pogodio stativu te odbijenu loptu sproveo u mrežu. Trener Dinama Ante Čačić ovako je vidio susret.

“Svi su dali svoj maksimalan obol i u energetskom smislu. Na kraju smo dali taj gol koji je u dinamici osvajanja bodova za potvrdu naslova iznimno bitan”, rekao je trener Dinama.

Dinamo nakon 32 kola ima 69 bodova, Osijek je drugi sa 64, a Hajduk treći sa 63. Do kraja prvenstva ostala su još četiri kola.