Liga prvaka: Golijada na Etihadu

Nogomet
MANCHESTER – Odigrana je prva polufinalna utakmica nogometne Lige prvaka.
Nogometaši Manchester Cityja su na Etihadu svladali Real Madrid Luke Modrića s 4-3. Golijadu su za domaćine otvorili Belgijac Kevin DeBruyne u drugoj minuti te Brazilac Gabriel Jesus u 11. Vodstvo Cityja je do poluvremena smanjio Francuz Karim Benzema pogotkom u 33. minuti.
Englez Phil Foden je početkom nastavka povisio na 3-1, a Brazilac Vinicius Junior je svega dvije minute kasnije smanjio na 3-2. Prednost od dva pogotka je Englezima donio Portugalac Bernardo Silva, dok je za konačnih 4-3 gol postigao Benzema iz kaznenog udarca u 82. minuti.
Uzvrat se igra u Madridu iduće srijede. U drugom polufinalu večeras se na Anfieldu sastaju Liverpool i Villarreal. Englezi u ovaj susret ulaže kao veliki favoriti, ali Villarreal je ranije izbacio Juventus i Bayern te ih se ne smije podcijeniti. Početak utakmice je u 21 sat, dok se uzvrat na stadionu de la Ceramica igra u utorak 3. svibnja.