Eintracht Frankfurt

Eintracht Frankfurt osvojio Europsku ligu nakon drame jedanaesteraca

Nogomet
SEVILLA – Nogometaši njemačkog Eintracht Frankfurta Kristijana Jakića osvajači su Europske lige.

Frankfurt je na stadionu Ramon Sánchez Pizjuan u Sevilli bio bolji od škotskog Glasgow Rangersa Borne Barišića sa 6:5 nakon izvođenja jedanaesteraca. Regularni dio susreta završio je 1:1, a Rangers je poveo pogotkom Aribe u 57. minuti. Prednost momčadi iz Glasgowa trajala je 12 minuta jer je u 69. minuti Borre postigao izjednačujući pogodak.

U produžetcima je bilo nekoliko prilika, ali u zadnjih nekoliko minuta treneri su počeli taktizirat i uvodi igrače koje su spremali za kaznene udarce. U “lutriji penala” uspješnija je bila njemačka momčad. Za Rangersa je tragičar susreta bio jedan od najiskusnijih igrača, Aaron Ramsey koji je ušao s klupe u 117. minuti. On je jedini igrač koji je promašio kazneni udarac, odnosno Trapp je obranio njegov pokušaj. Pobjednički pogodak s bijele točke postigao je strijelac jedinog pogotka za Frankfurt u regularnom dijelu, Kolumbijac Borre. Barišić je za Rangers odigrao 117. minuta, dok je Jakić za Eintracht ušao u igru u 90. minuti.

Eintrachtu je ovo drugi europski trofej u klupskoj povijesti. Oni su 1980. godine osvojili Kup UEFA, dok je Rangers ostao na jednom europskom trofeju, Kupu pobjednika kupova iz 1972. godine.